hiperaktivite

Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy


Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy

İzmir'de özel ofisinde hizmet vermektedir

Muayenehane adresi ve iletişim bilgileri için tıklayın

Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy 1968 yılı doğumludur. Adana Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Bölge birincisi olarak üniversite seçme ve yerleştirme sınavlarını kazandı ve ilk tercihi olan Hacettepe Tıp Fakültesi İngilizce bölümüne girdi. Tıp Fakültesi’ni 1993 yılında bitirdi. Girdiği ilk Uzmanlık Sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü'nü kazandı ve İzmir’e geldi. Asistanlığı döneminde değişik konulara ilgi duyarak çalışmalarına devam etti.
Asistanlık yıllarında Düsseldorf Psikanaliz Enstitüsü’nden Dr. Celal Odağ’ın liderliğinde psikanalitik grup terapisi sürecine dâhil oldu. Aynı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri Virginia Üniversitesi’nde bulunan “Center for the Study of Mind and Human Interaction”a bir yıl süre ile “ziyaretçi akademisyen” sıfatı ile gitti. Bu merkezde politik psikoloji alanında öncülerden olan psikanalist Prof. Dr. Vamık Volkan’la birlikte çalıştı. ABD’de geçirdiği bir yıllık süre içinde, Anna Freud’un öğrencilerinden Prof. Dr. Maurice Apprey’den süpervizyon aldı ve “A Phenomenological Starting Point to the Psychoanalytic Understanding of a Heterodox Religious Group's Ritual Praxis” isimli monografı hazırladı.
“Kanser Hastalarında Depresyon Tanısının İncelenmesi” konulu tezini vererek 1999 yılında uzmanlığı alan Dr. Mehmet Akif Ersoy 2008 yılında doçent, 2015 yılında profesör oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Acil Psikiyatri, Davranış Semiyolojisi, Dissosiyatif Bozukluklar, Cinsel İşlev Bozuklukları konularında dersler verdi ve halen aynı bölümde çalışmalarına devam ediyor.
Klinik Psikofarmakoloji Bülteni, Journal of Mood Disorders dergilerinde danışma kurulu üyeliği yapmaktadır. Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesi ve Psikiyatri Psikoloji ve Aile Terapisi Derneği (PSİAD) kurucu üyesidir. Evlilik ve evlilikle bağlantılı konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Son yıllarda evlilikte doyumu etkileyen faktörler ve cinsel işlev bozuklukları konularında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Halen erişkin dikkat eksikliği hiperaktive bozukluğunun evlilikteki etkileri ve evlilikte doyumu etkileyen faktörler konularında bilimsel araştırmalarını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Bu internet sitesi ile halkımızı bozukluğun yalnızca çocuklarda değil, erişkinlerde de yıkıcı sorunlara neden olabileceği konusunda bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tedavisi için kendisine başvurmak isteyenler lütfen öncelikle bu sitenin "Sık Sorulanlar" bölümünü okusunlar.

İzmir'de çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu konusunda psikolojik destek için PSİKOAKTİF TERAPİ MERKEZİ'ne başvurabilirsiniz. Çocuğunuzda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olduğundan kuşkulanıyorsanız, İzmir Alsancak'da bulunan PSİKOAKTİF TERAPİ MERKEZİ'nden yardım alabilirsiniz. Konu ile ilgili Uzman Psikolog Hatice Topçu Ersoy ve ekibinden destek alabilisiniz.

PSİKOAKTİF TERAPİ MERKEZİ İletişim Bilgileri için tıklayın

www.psikoaktif.com

Uzman Psikolog Yrd.Doç.Dr. Hatice Topçu Ersoy

İZMİR PSİKOLOG - Uzman Psikolog Yrd. Doçent Dr. Hatice TOPÇU ERSOY
Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde eğitim aldı. Yüksek Lisans (Master) ve Doktora öğrenimini de İzmir'de Ege Üniversitesi’nde tamamladı. Psikoterapi ve aile terapisi alanında pekçok eğitim aldı.

Sağlık Bakanlığından, Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesini aldı. 2004-2010 yılları arasında TC. Sağlık Bakanlığı İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesinde psikolog olarak görev yaptı. Sağlık kuruluşlarında kalite iç denetçiliği yaptı ve sağlık çalışanlarına etkili iletişim eğitimleri verdi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Birimi Sorumlusu ve Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimcisi olarak görev aldı. Psikolog Hatice Topçu Ersoy İzmir Adliyesinde Bilirkişi olarak görev aldı ve Denetimli Serbestlik Şubesinde Madde Bağımlılığı rehabilitasyon çalışmalarını yürüttü.

Uzman Psikolog Hatice TOPÇU ERSOY hakkında yazılan yorum ve tavsiyelere ulaşmak için tıklayın

Tel: 0 (232) 421 12 48 - 0 542 739 36 33

Alsancak İZMİR

Güncel Duyurular

Duyuru - Haber

Twitter